Różaniec dla Afryki

W dniach od 6 czerwca do 25 lipca 2012 w diecezji sandomierskiej prowadzona była akcja "RÓŻANIEC DLA AFRYKI". Do zbiórki przyłączyło się nasze Muzeum. Udało się zebrać ponad 100 różańców.

Zebrane różańce zostały zawiezione 1 sierpnia 2012 przez pochodzącego z parafii Narodzenia NMP w Jeżowem diakona Tomasza Majowicza na misję katolicką do Mpunde (Zambia).

 

 
Gościliśmy senator Janinę Sagatowską

12 lutego 2012 gościła w naszym Muzeum w ramach pobytu w Jeżowem senator Janina Sagatowska.
Polityk była zaskoczona pięknem zgromadzonych zbiorów oraz wyglądem obiektu muzealnego po modernizacji.

 
Tadeusz Różycki w Muzeum

1 listopada 2011 w jeżowskim Muzeum gościł Tadeusz Różycki - teolog, reżyser teatralny, aktor, dziennikarz i fotoreporter, podróżnik, członek Polskiego Stowarzyszenia Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie.
Warto dodać, iż ten bardzo znany jeżowianin jest darczyńcą wielu cennych eksponatów do naszego Muzeum.

 
Artyści w Muzeum

W dniach 18 - 22 lipca jeżowskie Muzeum było często odwiedzane przez artystów - malarzy uczestniczących w IV Ogólnopolskim Plenerze Malarskim pn. "Jeżowskie pejzaże". Artyści byli zachwyceni pokaźną kolekcją figurek, które zgromadził śp. ks. prałat Ludwik Bielawski.
Goście z Lubelszczyzny i Podkarpacia zapewnili, iż będą rozsławiać Muzeum wśród swoich znajomych.

 
Dzieci z Rudnika nad Sanem w Muzeum

6 czerwca 2011 grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Rudniku nad Sanem przybyła w ramach wycieczki rowerowej do jeżowskiego Muzeum. Opiekunami grupy były Panie Beata Drzymała i Alicja Bronkiewicz.

Młodzi ludzie z wielkim zainteresowaniem oglądali eksponaty zgromadzone w salach wystawowych. Mieli również okazję porobić sobie zdjęcia.

 

Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 8 z 9
2011-2023 © Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem