Zapraszamy na wystawę "Jan Paweł II i Kapliczki polskie"

17 maja 2015, w przeddzień 95. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II, w Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem zainaugurowano wystawę pn. Jan Paweł II i Kapliczki polskie. Ekspozycję tworzy 25 kapliczek różnej wielkości, do których dobrane zostały odpowiednie słowa wypowiedziane przez Papieża-Polaka w czasie Jego pontyfikatu. Autorem rzeźb prezentowanych na wystawie jest Szczepan Ignaczyński – rzeźbiarz i kolekcjoner z Kraśnika. Kapliczki, nawiązujące w dużej mierze do historii Polski, polecane są szczególnie uczniom, jako uzupełnienie lekcji sztuki, historii, a także religii. Wystawa znajdzie także zainteresowanie wśród osób dorosłych, miłośników sztuki i patriotów. Ekspozycję można oglądać przez sześć dni w tygodniu, aż do końca lipca br.

kapliczki2015-plakat

 
Radosnego Alleluja 2015!

Wielkanoc2015

 
Wspominki o Księdzu Ludwiku

Wspominki o Księdzu Ludwiku20 lutego 2015 minęła 7. rocznica śmierci ks. prałata Ludwika Bielawskiego, proboszcza parafii Narodzenia NMP w Jeżowem w latach 1958-1994. Z tej okazji zorganizowano w Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem spotkanie wspomnieniowe pn. Wspominki o Księdzu Ludwiku.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia biografii ks. Bielawskiego, jego działalności i dokonań w czasie pracy duszpasterskiej w jeżowskiej wspólnocie. Nie zabrakło także licznych ciekawostek oraz nawiązania do wielu pasji kapłana – miłośnika książek, sztuki i Jezusa Frasobliwego. To właśnie na bazie jego kolekcji, dzięki staraniom ks. Krzysztofa Pałaca, utworzone zostało Muzeum Chrystusa Frasobliwego.

Więcej…
 
Zaproszenie na "Wspominki o księdzu Ludwiku"

20 lutego 2015 (piątek), w siódmą rocznicę śmierci księdza prałata Ludwika Bielawskiego, o godz. 18:30 w Muzeum Chrystusa Frasobliwego będzie miało miejsce  spotkanie mające na celu wspomnienie osoby zasłużonego dla lokalnej społeczności kapłana, Jego nauk, myśli, przesłania, pasji, wizji Kościoła i duszpasterstwa.

Zapraszamy mieszkańców Jeżowego - przede wszystkim tych, którzy znali księdza Ludwika Bielawskiego i zechcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami w szerszym gronie.

Organizatorzy

 
Boże Narodzenie 2014

Boze Narodzenie 2014 - muzeum

 


Strona 3 z 7
2011-2017 © Muzeum - Zbiornica Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem