Frasobliwy z Zakładu Karnego
  Wizyta delegacji z Zakładu Karnego

27 września 2016 w Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem gościła 4-osobowa delegacja z Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej na czele z dyrektorem ppłk. Leszkiem Wojciechowskim i kierownikiem mjr. Sławomirem Stańczukiem. Dyrektor Zakładu oraz Kierownik Oddziału Zewnętrznego w Zabłociu przekazali na ręce opiekuna Muzeum obraz Chrystusa Frasobliwego namalowany przez Osadzonego w placówce w Zabłociu.


Serdecznie dziękujemy Zakładowi Karnemu za przekazanie obrazu, a także Podopiecznemu Zakładu za jego namalowanie, na rzecz naszego Muzeum!

 

 
Konkurs Papieski 2015 rozstrzygnięty! Email

Konkurs Papieski 20159 grudnia 2015 r. w Muzeum – Zbiornicy Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem miało miejsce rozstrzygnięcie III Gminnego Konkursu Papieskiego dla uczniów gimnazjów pod hasłem: „Wy jesteście moją nadzieją! Młodzież o życiu i nauczaniu świętego Jana Pawła II”. Konkurs objął honorowym patronatem Wójt Gminy Jeżowe – Marek Stępak, natomiast jego przebieg koordynowali nauczyciele z Zespołu Szkół w Starym Narcie (Małgorzata Wyka i Beata Lada) oraz Krzysztof Lesiczka pracujący w muzeum.

Uczniowie mieli za zadanie napisać pracę literacką na jeden z określonych w regulaminie tematów, które bezpośrednio dotyczyły życia i nauczania świętego Jana Pawła II, ale przede wszystkim odwoływały się do osobistych doświadczeń młodzieży, były sumą ich przemyśleń związanych z postacią Papieża – Polaka. Prace konkursowe oceniali nauczyciele języka polskiego - Ryszard Mścisz oraz Grzegorz Wołoszyn.

Więcej…
 


Strona 3 z 9
2011-2023 © Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem