Konkurs Plastyczny "Chrystus Frasobliwy w moich oczach" rozstrzygnięty!

5 kwietnia 2013 w jeżowskim Muzeum odbyło się wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego im. ks. Ludwika Bielawskiego pt. „Chrystus Frasobliwy w moich oczach”. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Kinga Bednarz ze Starego Nartu, natomiast w kategorii gimnazjów - Edyta Kolano z Grobel.

Konkurs zorganizowano dzięki współpracy Zespołu Szkół w Starym Narcie oraz Muzeum – Zbiornicy Figur Chrystusa Frasobliwego działającego przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jeżowem. Skierowano go do uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum mieszkających na terenie dekanatu Rudnik.

Więcej…
 
Gminny Konkurs Plastyczny im. ks. Ludwika Bielawskiego

 

Regulamin konkursu

 
Harcerska zbiórka w Muzeum

W dniu 21 lipca 2012 w jeżowskim Muzeum miała miejsce zbiórka ZHP - Szczepu nr 10 im. ppłka Waleriana Młyńca z Rudnika nad Sanem.
Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez hm Annę Korasiewicz wszystkich przybyłych. Następnie miała miejsce krótka pogadanka pn. ''Jeżowe pięknieje". Zebrani otrzymali mapę Jeżowego wraz z trasą do przejścia, po czym udali się w teren. Po prowrocie na wszystkich czekały skarby ukryte w przymuzealnym ogrodzie.
Zbiórkę harcerzy zakończyło wspólne grillowanie.
W ramach realizacji projektu "Poligon przygód" przez Szczep z Rudnika nad Sanem przygotowany został quest i wystawa. Wystawę można było oglądać do 27 lipca 2012 w sali wystawowej jeżowskiego Muzeum w godzinach otwarcia placówki.

 
Różaniec dla Afryki

W dniach od 6 czerwca do 25 lipca 2012 w diecezji sandomierskiej prowadzona była akcja "RÓŻANIEC DLA AFRYKI". Do zbiórki przyłączyło się nasze Muzeum. Udało się zebrać ponad 100 różańców.

Zebrane różańce zostały zawiezione 1 sierpnia 2012 przez pochodzącego z parafii Narodzenia NMP w Jeżowem diakona Tomasza Majowicza na misję katolicką do Mpunde (Zambia).

 

 
Gościliśmy senator Janinę Sagatowską

12 lutego 2012 gościła w naszym Muzeum w ramach pobytu w Jeżowem senator Janina Sagatowska.
Polityk była zaskoczona pięknem zgromadzonych zbiorów oraz wyglądem obiektu muzealnego po modernizacji.

 


Strona 6 z 7
2011-2017 © Muzeum - Zbiornica Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem