Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast

21 lipca 2013 zorganizowano w jeżowskim Muzeum wernisaż prac malarskich lubelskiej grupy Kontrast. Wernisaż ten odbywał się w dzień rozpoczęcia VI Pleneru Malarskiego w Jeżowem, którego to stanowi integralną część poszerzającą ofertę artystów skierowaną do mieszkańców Jeżowego i okolic. Wystawę prac grupy Kontrast można było oglądać do 26 lipca.

Grupę plastyczną Kontrast tworzy siedmioro artystów z Lubelszczyzny: Marta Andała, Hanna Korzeniowska, Leszek Niewiadomski, Renata Owczaruk, Jarosław Struk, Zbigniew Strzyżyński i Małgorzata Wzorek. Grupa powstała w 2009 roku przy okazji organizacji wystawy w Art Gallery w Łucku na Ukrainie. Artyści w ciągu ostatnich lat zorganizowali 19 wystaw grupowych i ponad 30 indywidualnych. W 20. wystawie w jeżowskim Muzeum gościnnie bierze udział Marek Andała, wybitny pastelista z Kazimierza Dolnego, zdobywca Grand Prix na V Międzynarodowym Biennale Pastelistów w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Wernisaż i wystawa prac malarskich lubelskiej grupy KONTRAST

 
Konkurs Plastyczny "Chrystus Frasobliwy w moich oczach" rozstrzygnięty!

5 kwietnia 2013 w jeżowskim Muzeum odbyło się wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego im. ks. Ludwika Bielawskiego pt. „Chrystus Frasobliwy w moich oczach”. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Kinga Bednarz ze Starego Nartu, natomiast w kategorii gimnazjów - Edyta Kolano z Grobel.

Konkurs zorganizowano dzięki współpracy Zespołu Szkół w Starym Narcie oraz Muzeum – Zbiornicy Figur Chrystusa Frasobliwego działającego przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jeżowem. Skierowano go do uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum mieszkających na terenie dekanatu Rudnik.

Więcej…
 
Gminny Konkurs Plastyczny im. ks. Ludwika Bielawskiego

 

Regulamin konkursu

 
Harcerska zbiórka w Muzeum

W dniu 21 lipca 2012 w jeżowskim Muzeum miała miejsce zbiórka ZHP - Szczepu nr 10 im. ppłka Waleriana Młyńca z Rudnika nad Sanem.
Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez hm Annę Korasiewicz wszystkich przybyłych. Następnie miała miejsce krótka pogadanka pn. ''Jeżowe pięknieje". Zebrani otrzymali mapę Jeżowego wraz z trasą do przejścia, po czym udali się w teren. Po prowrocie na wszystkich czekały skarby ukryte w przymuzealnym ogrodzie.
Zbiórkę harcerzy zakończyło wspólne grillowanie.
W ramach realizacji projektu "Poligon przygód" przez Szczep z Rudnika nad Sanem przygotowany został quest i wystawa. Wystawę można było oglądać do 27 lipca 2012 w sali wystawowej jeżowskiego Muzeum w godzinach otwarcia placówki.

 


Strona 7 z 9
2011-2023 © Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem