Oficjalne otwarcie i poświęcenie

Oficjalnego otwarcia i poświęcenia odrestaurowanego obiektu Muzeum Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem dokonał 30 maja 2011 r. J.E. bp Krzysztof Nitkiewicz - ordynariusz diecezji sandomierskiej.

Artystyczne wyobrażenia Chrystusa frasobliwego, które zostały zgromadzone w jeżowskim muzeum są wyrazem wiary miejscowej ludności. W różnych życiowych trudnościach ludzie utożsamiali się z cierpiącym Zbawicielem. Kiedy spoglądali na ubiczowanego, w cierniowej koronie raniącej skronie, kiedy widzieli Jego smutne oblicze uświadamiali sobie, że pośród życiowych prób nie są samotni, że w bólu Chrystusa są także ich łzy. On jest zawsze z nami, a przez swoje cierpienie i śmierć prowadzi ku zmartwychwstaniu. Niech każde odwiedziny tego wspaniałego muzeum, które dzisiaj inaugurujemy umacnia w nas to przekonanie - mówił bp Krzysztof Nitkiewicz do zebranych na uroczystości poświęcenia.

 

Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum :: Otwarcie i poświęcenie Muzeum ::

 
2011-2023 © Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem