Miniaturowy świat w Jeżowem

W dniach 26-27 lipca 2014 w Muzeum-Zbiornicy Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem miała miejsce dość specyficzna wystawa. Zorganizowano ją we współpracy z Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach.

W trakcie dwudniowej wystawy pn. Weekend z miniaturową sztuką zaprezentowane zostały eksponaty tyskiego Muzeum, które były reprezentowane przez miniaturowe prace artystów profesjonalnych z Polski, Brazylii, Węgier i Ukrainy. Zobaczyć można było obrazy, grafiki, rysunki, prace ceramiczne i rzeźby. Szczególną uwagą zwiedzających cieszyły się eksponaty wykonane z czekolady, złota, srebra i kamieni szlachetnych. Prezentowane prace przedstawiały m. in. pejzaże, autoportrety, zamki, postaci (np. święta Barbarę), czekoladowy relief Kościoła Mariackiego w Krakowie . Wszystkie obrazy, grafiki i rysunki umieszczone zostały na sztalugach z zapałek, co było dodatkową atrakcją dla dzieci.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród znawców i miłośników sztuki. Każdy zwiedzający mógł posłuchać ciekawych opowieści o eksponatach, które osobiście prezentował Pan Henryk Jan Dominiak – założyciel i dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach.

Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką Weekend z miniaturową sztuką

Fot. Krzysztof Lesiczka

 
2011-2023 © Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem