Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast

21 lipca 2013 zorganizowano w jeżowskim Muzeum wernisaż prac malarskich lubelskiej grupy Kontrast. Wernisaż ten odbywał się w dzień rozpoczęcia VI Pleneru Malarskiego w Jeżowem, którego to stanowi integralną część poszerzającą ofertę artystów skierowaną do mieszkańców Jeżowego i okolic. Wystawę prac grupy Kontrast można było oglądać do 26 lipca.

Grupę plastyczną Kontrast tworzy siedmioro artystów z Lubelszczyzny: Marta Andała, Hanna Korzeniowska, Leszek Niewiadomski, Renata Owczaruk, Jarosław Struk, Zbigniew Strzyżyński i Małgorzata Wzorek. Grupa powstała w 2009 roku przy okazji organizacji wystawy w Art Gallery w Łucku na Ukrainie. Artyści w ciągu ostatnich lat zorganizowali 19 wystaw grupowych i ponad 30 indywidualnych. W 20. wystawie w jeżowskim Muzeum gościnnie bierze udział Marek Andała, wybitny pastelista z Kazimierza Dolnego, zdobywca Grand Prix na V Międzynarodowym Biennale Pastelistów w Nowym Sączu.

Zdjęcia: Krystyna Jabłońska, Krzysztof Lesiczka

Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast
 
2011-2023 © Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem